Balázs Zoltán színésztechnikai tréningje kisvárdai középiskolásoknak
2024. június 23. – június 26.
Az Aranybogár maga a tudás. A módszer elnevezését Edgar Allan Poe ihlette, akinek főhősei tudásalapú elemző és értékelő készségeikre építve jutnak el a célba.A workshop vezetője Balázs Zoltán, a Maladype Színház alapító-igazgatója különleges szemléletmódjával segíti a résztvevőket abban, hogy a műalkotások segítségével fejlesszék ön- és világértésüket.
Jelentkezési határidő: 2024. június 9. éjfél: https://forms.gle/3S5R4xSvTq35oPCk7
A jelentkezés feltételei:
- legyél 14 és 20 év közötti kisvárdai fiatal;- légy nyitott és kíváncsi;
- legyen mozgáshoz alkalmas tréningruhád.
Helyszín: Kisvárdai Konferencia Központ
A részvétel ingyenes.
A workshop maximális létszáma 15 fő.
A résztvevők a férőhelyek mértékéig állandó belépővel látogathatják a Fesztivál előadásait.
A tréningen való részvétel semmilyen egyéb korábbi tapasztalathoz vagy képesítéshez nem kötött.
A WORKSHOPRÓL:
Az életben egy dolog biztos, a változás. A színház és a színjátsás mint művészeti ág, ezt megragadhatóvá és megérthetővé teszi számunkra. A workshop célja, hogy a diákok új helyzeteket megismerve, új, játékos feldolgozási módszereket kipróbálva tanuljanak az életről és önmagukról.
Az analitikus gondolkodásra épülő színésztréning váratlan helyzeteket, ismeretlen területeket kutat, ahol a változó szabályok alakítják a kommunikációs lehetőségeket. A játékot izgalmassá teszi a kooperációra és a kommunikációra való fókuszálás, valamint az egyéni- és csapatjátékok.
A kreatív tréningen résztvevők az Aranybogár-módszer segítségével tisztába kerülhetnek saját képességeikkel és lehetőségeikkel, hogy egyénként, illetve összetartó közösségként még inkább alkalmasabbá váljanak az általuk képviselt értékrend és szellemiség felelősségteljes és hiteles tolmácsolására.
“Az emberi civilizáció új korszakát éljük, ahol a mediatizáció és az internet más típusú gondolkodásra és tanulásra szorítja az embereket. Ebben a kultúraváltó, vizuális korban a nyelvi, fogalmi gondolkodásról áttevődik a hangsúly az alkotó gondolkodásra. Felértékelődik a kreativitás és minden, amire a gépek nem, vagy csak korlátozottan képesek. Ezekre a képességekre leghatékonyabban a különböző művészetek, köztük a színház segítségével lehet szert tenni. (..) Nem elég pusztán elhasználni és felélni a tradíciókat és a már megszerzett tudást, de célszerű újragondolni őket, és új felismeréseinket egy új füzetbe feljegyezni. Ehhez új papír, új színek, új ceruza és új gondolatok kellenek.” - Balázs Zoltán
Megjegyzések
Megjegyzés küldése